Zapytania i interpelacje radnych - XVIII sesja

Interpelacje i zapytania radnych:
N/w radni złożyli interpelacje i zapytania na piśmie, co stanowi zał. do protokołu.
- Radna Urszula Kacperska
  W tym trudnym dla nas wszystkich czasie dla Burmistrza i Pracowników Urzędu Miejskiego w Piątku chcę przekazać wsparcie w czasie pandemii koronawirusa i życzyć: Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości. Oby czas w którym się znaleźliśmy jak najszybciej minął, byśmy mogli pracować na rzecz Gminy. Pozdrawiam.
- Radna Anna Matusiak
  Proponuję by środki finansowe przeznaczone na organizacje tegorocznego Dnia Nowalijki przeznaczyć na zakup respiratora i przekazać go na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątku, która niesie pomoc mieszkańcom z terenu gminy i nie tylko. Wiem, że inne OSP posiadają na swoim stanie respiratory. Jeżeli wspomniane środki pieniężne nie wystarczą na zakup respiratora to może chociaż na maszynę do ozonowania – generator ozonu, ozonator. Myślę, że w sytuacji wystąpienia stanu epidemii w kraju warto pokłonić się nad celem zabezpieczenia ludzkiego życia, a organizacji Dnia Nowalijki w tym roku zaniechać.
- Radny Waldemar Krysiak
1) (Wyrażam) Jestem przeciw, ponieważ to są tak małe pieniądze, że sołectwo, które by je otrzymało, to nie starczy sołectwu nawet na najmniejsze wydatki, a jeżeli dołożone zostaną pieniądze do funduszu sołeckiego z budżetu gminy to dopiero będzie możliwość, realizacji danej inwestycji na terenie sołectwa.
- Radny Kamil Florczak
1) Jak wygląda odbiór zużytej folii rolniczej?
    (Gdzie, kiedy i jak rolnicy mogą taką folię dostarczyć?)
- Radny Dariusz Jóźwiak
1) Jakie będą (są przewidywane) konsekwencje rozwoju koronawirusa dla gminy Piątek?
- ekonomiczne
- społeczne
2) Jak rozumiem „Dzień Nowalijki” zostanie odwołany.
3) Czy trwają przygotowania na powrót uczniów do szkół ?.
4) Czy przewidywane są obniżki pensji (płac) dla pracowników gminy, którzy nie pracują lub pracują mniej np. GOK, Biblioteka, sprzątaczki w szkołach itp.

metryczka


Wytworzył: Rada Miejska w Piątku (8 kwietnia 2020)
Opublikował: Jacek A. Michalski (30 kwietnia 2020, 12:51:02)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 364